Deň Obce 2012

 29.01.2018

Po ukončení žatevných prác sa v sobotu 18. augusta v našej obci uskutočnilo spoločenské podujatie pod názvom „Deň Obce 2012“. V spolupráci so Slovenskou Asociáciou jazdeckej turistiky sa toto podujatie začalo dopoludnia o desiatej hodine pretekmi koní pod názvom „Jazdecká akadémia 2012“. 

Tieto preteky organizovali členovia asociácie a hodnotila sa hlavne zručnosť koňa a jazdca v jednotlivých disciplínach pretekov. Našu obce v pretekoch zastupovali Jozef Fudali a Daniel Fudaly, ktorí pri konečnom vyhodnotení pretekov odchádzali s diplomom v ruke. Jozef Fudali ako SHR(samostatne hospodáriaci roľník) a chovateľ koní v našej obci, člen asociácie navrhol uskutočniť tieto podujatia v jeden deň, čo napokon bolo hodnotení veľmi pozitívne. Počasie nám vyšlo na výbornú a všetky generácie obyvateľov strávili pekný deň. Milým prekvapením bolo veľké množstvo hostí z okolia aj zo zahraničia. Neobvyklým zážitkom bolo sledovať preteky, súhru jazdca a koňa v jednotlivých disciplínach. Na obed a v priebehu popoludnia bol podávaný chutný guľáš, ktorý na túto akciu pripravila ekonómka obce, pani Helena Šmajdová. K dispozícii bolo čapované pivo a kofola. Deti šantili v nafukovacom hrade, ktorý bol pre ne veľkou atrakciou. Obdivovaná bola aj veľká grilovačka, či veľký predajný stánok s konskými potrebami z Poľska.    Vydarený deň sa pomaly končil so západom slnka a dobrá nálada nás neopúšťala ani počas Country veselice do skorého rána. 

Veľmi oceňujem disciplinovanosť jazdcov a bezpečný priebeh pretekov, obyvateľov obce a všetkých hostí za kultúrny a bezpečný priebeh akcie. Vďaka patrí aj všetkým pracovníkom aktivacnej činnosti za prípravu akcie. 

Takúto akciu v obci bolo možné plánovať a napokon aj realizovať aj vďaka štedrým sponzorom: 
Ľudmila Nemčická – majiteľka miestnej predajne potravín Anna Kondratová – SHR Jozef Fudali – SHR, chovateľ koní 
za čo v mene všetkých obyvateľov obce ďakujeme. 

Jozef Merčák Starosta obce 

Fotogaléria